Svarbiausi dokumentai keliaujant

Besiruošiant į kelionę visuomet pravartu pasidaryti reikiamų daiktų sąrašą. Tai padeda nepamiršti dantų šepetėlio, rankšluosčio, visų būtiniausių vaistų ar mėgstamiausios juodos suknelės. Blogiausiu atveju beveik viską galima nusipirkti jau atskridus, išskyrus bene svarbiausią dalyką kiekvienos kelionės metu – dokumentus. Taigi aptarkime kokie dokumentai patys svarbiausi keliaujant.

Pasas

pasas2008 Svarbiausi dokumentai keliaujantŽinoma, pirma į galvą šovusi mintis – pasas arba asmens tapatybės kortelė. Vieną iš šių dokumentų pravartu turėti visada, netgi keliaujant iš vienos Šengeno zonos valstybės į kitą. Nors Šengeno erdvės vidaus sienų kontrolė panaikinta, su savimi vis tiek privaloma turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, nes šių šalių teisėsaugos institucijų pareigūnai gali dokumentų vis dėlto pareikalauti.
Svarbu nesumaišyti Šengeno erdvės šalių su Europos Sąjungos narėmis – tai ne tas pats. Šiuo metu Šengeno erdvei priklauso šios šalys: Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Islandija, Ispanija, Italija, Latvija, Lichtenšteinas, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Vengrija bei Vokietija. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą privalu turėti keliaujant į arba iš Bulgarijos, Kipro, Airijos, Rumunijos, Jungtinės Karalystės. Besiruošiant skrydžiui svarbu išsiaiškinti, ar šalis, į kurią vyksite, pripažįsta asmens tapatybės kortelę, ar būtina su savimi turėti pasą. Taip pat svarbu nepamiršti patikrinti dokumento galiojimo laiko – jis turi galioti ne mažiau nei pusę metų nuo jūsų planuojamos kelionės pabaigos. Atsargumo dėlei praverstų turėti ir dokumentų kopijas.

Lėktuvų bilietai

 Svarbiausi dokumentai keliaujantJei internetu įsigijote elektroninį skrydžio bilietą, informacija apie jį bus saugoma aviakompanijų rezervavimo sistemose. Tokiu atveju registruojantis į skrydį oro uoste užtenka pateikti galiojantį asmens tapatybę įrodantį dokumentą (pasą arba tapatybės kortelę). Patartina atsispausdinti elektroninio skrydžio bilieto įsigijimo patvirtinimo pranešimą, kuris atsiunčiamas elektroniniu paštu, nes jo neturint išlieka rizika, jog galite būti neregistruoti į skrydį.Jei kelionei jums būtinas popierinis skrydžio bilietas, be abejo šį dokumentą svarbu saugoti kaip savo akį ir privaloma pateikti registracijos metu.

Vizos

Vykstant į šalis, kurios netaiko bevizio režimo, privalu gauti vizą. Šių dokumentų pagaminimas užtrunka, todėl svarbu tuo pasirūpinti iš anksto. Gauti vizas dažnai padeda kelionių agentūros, o keliaujant savarankiškai gali tekti kreiptis į tos šalies, į kurią keliaujate, ambasadą.

Viešbučio dokumentas („vaučeris“)

Tai patvirtinimas, jog buvo atlikta viešbučio rezervacija. Neturint šio dokumento viešbutis pasilieka teisę turistų neapgyvendinti.

Kelionės draudimas

 Svarbiausi dokumentai keliaujantNors visi trokštame ramių, saugių ir laimingų atostogų, kelionės draudimas – dar vienas privalomas dokumentas. Apsidraudus nuo ligų ir nelaimingų atsitikimų, užsienio šalyse bus užtikrinta būtinoji medicininė pagalba. Kelionių draudimas dažniausiai būna išduodamas atskirai kelionei, išskyrus tuos atvejus, kai asmuo keliauja dažnai – tuomet įmanoma draudimo polisą gauti net vieneriems metams. Kelionės draudimas būna kelių rūšių:

  • Vykstančiųjų į užsienį medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas. Tai privaloma draudimo rūšis. Šiuo atveju atlyginamos būtinos gydymo išlaidos dėl netikėtai užklupusios ūminės ligos ar ten patirto nelaimingo atsitikimo.
  • Vykstančiųjų į užsienį draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Ši draudimo rūšis reikalinga norint apdrausti mirties, neįgalumo, laikino neįgalumo ir kaulų lūžių rizikas.
  • Bagažo draudimas. Apdraudžiami kelionei skirti asmeniniai daiktai.
  • Asmens civilinės atsakomybės draudimas kelionės metu. Tai įstatymais numatyta civilinė atsakomybė, kuomet padaroma žala kito asmens sveikatai ar turtui.
  • Kelionės finansinių nuostolių draudimas. Pasirinkus šią draudimo rūšį bus atlyginami nuostoliai, patirti dėl staigaus kelionės nutraukimo, kelionės užsakymo atšaukimo arba vieno iš kartu keliaujančių asmenų staigios ligos ar mirties.

Vairuotojo pažymėjimas

Jei išsiruošėte į kelionę automobiliu, vairuotojo pažymėjimo bei automobilio dokumentų greičiausiai nepamiršite. Tačiau vairuotojo pažymėjimas svarbus ir besiruošiant skrydžiui į išsvajotas ir dar neatrastas šalis. Panorėję išsinuomoti automobilį ir savarankiškai apsižvalgyti apylinkėse, o galbūt praplėsti kelionės maršrutą keliomis viliojančiomis atrakcijomis, to negalėsite padaryti nepateikę įrodymo, jog turite teisę vairuoti.