Patarimai kaip keliauti saugiai

Kelionės 300x225 Patarimai kaip keliauti saugiai Dažnas keliautajas savo išvykos metu galvoja apie svetur jo tykančius pavojus, apie galimybę pamesti svarbius dokumentus ar daiktus, galimybę būti apvogtam ir t.t. Tačiau, tikimybės to išvengti galima padidinti, kaip ir atsikratyti nuolatinio nerimo, kad būsi apvogtas, kai tave supa daugybė tau nepažystama kalba šnekančių žmonių. Pirmoji pamoka siekiant keliauti saugiai, ir kelionės metu nebūti priverstam išsiskirti su tau brangiais daiktais ir dokumentais, būtu keliaujant nesivežti brangių ir kelionės metu nereikalingų daiktų. Gerai pagalvokite, ar keliavimas kartu su ne tik pinigiškai, bet ir Jums emociškai brangiais daiktais yra reikalingas. Galbūt vis dėlto saugiau ir geriau yra juos palikti namuose, kuriuos prižiūrės kas nors iš Jūsų draugų ar giminių, arba kur yra įvesta signalizacija

Apranga

Keliautoju apranga 300x200 Patarimai kaip keliauti saugiai Kelionės metu, mūsų apranga ir susipakuoti drabužiai yra itin svarbu.
Pagrindinis kriterijus Jūsų aprangai vykstant į kėlionę ir pačios kelionės metu yra patogumas. Tačiau, pasistenkite nesirengti kaip tradiciniai turistai. Itin išsiskirdami savo apranga nuo vietinių žmonių tik atkreipsite į save nereikalingą dėmesį, tapsite labiau pastebimi ilgapirščių, šie iš kart palaikys Jus lengvu grobiu, numatydami, kad kartu su savimi turite daug aparatūros (fotoaparatą, filmavimo kamerą, mobilujį telefoną ir t.t.) ir grynųjų pinigų.

Kita vertus, rengdamiesi madingais dizainerių drabužiais, galite taipogi pritraukti jų dėmesį, parodydami, kad turite daug pinigų. Kelionės metu renkitės kuo papraščiau, ir patogiau. Rūbai su vidinėmis kišenėlėmis gali būti itin pravartūs. Išorinės kišenės, kad jaustumėtes saugiau, galėtų būti užsakstomos. Taip pat, galite įsigyti specialius diržus, kuriuose yra slėptuvės pinigams, ar pasidaryti tokius patys, prie papraščiausio diržo gerai pritvirtindami piniginę.

Moterims būtu patartina kelionės metu mažiau puoštis, o jei kurią išvykos dieną žinote, kad norėsite pasidabinti papuošalais, vežkites papuošalus, kurių netekti nebūtu taip skaudu, tuo pačiu, kurių netekti tikimybė būtu menka. Neužmirškite, kad ir Jūsų laikrodis pašaliniams gali atrodyti brangus ir prabangus.

Daiktai

Kelionės metu neapsikraukite tašėmis, kuprinėmis ir lagaminais. Kuo daugiau bagažo ir kitų daiktų turėsite, tuo labiau pastebimi būsite, ir dėl Jums kylančio sukumo viską apglėbti ir nuolatos matyti tapsite itin lengvu taikiniu.

Kartais, mūsų turimi daiktai mums yra brangūs ne tik pinigine, bet ir emocine prasme. Net ir filmavimo kameros, ar fotoaparatai, kurie yra pilni įamžintų mums mielu akimirkų, ir to netekti būtu skaudu.

Tokius brangius dalykus naudojant dažnai galima laikyti pakabinus sau ant kaklo, jei fotoaparatas ar kamera yra maži, jų dirželius galima apsukti sau aplink ranką ir laikyti arti savęs. Šiomis priemonėmis nesinaudojant, saugiausia jas būtu laikyti viduryje kuprinės ar tašės, kad net ir jas perpjovus taip lengvai jų neaptiktų.

Gerai pagalvokite, ar leistis į kelionę su brangia aparatūra yra tikrai reikalinga. Žinoma, smagu yra iš kelionės parsivežti kokybiškai padarytas nuotraukas, tačiau, būnant žmonių minioje galite nepastebėti, kaip ilgapirščiai nukirps jūsų kameros dirželį Jums nuo kaklo, perpjaus Jūsų kuprinę, ar tašę, ir taip neteksite ne tik kad pačio aparato, bet ir visų nuotraukų ar filmuotos medžiagos.

Visuomet galima rasti būtu apsisaugoti ir nuo plėšikautojų tiesioginio kontakto su Jūsų tašėmis ar kuprinėmis. Pagrindinė taisyklė yra niekuomet nelaikyti kuprinės sau už nugaros. Net jei ji ir yra skirta nešiotis ant pečių, tačiau esant svetimame krašte, ir apsuptam masės žmonių, labai patartina yra atsukti savo turimą turtą, taip, kad visuomet jį matytum, laikyi jį arti savęs ir laikytis pakankamo atstumo nuo kitų žmonių, ypatingai stovint eilėse.

Turėdami tašę, lagaminą ar kitokią bagažo priemonę, niekuomet nuo jos nenusisukite. Net jei ir esate pavargę nuo jos tempimo ar nešimo, nepalikite jos kur nors, patys nueidami, pirkdami bilietus, klausdami kelio, ar pan. Esant oro uostuose, stotyse ir pan. tai netgi yra griežtai draudžiama.

Niekuomet nedemonstruokite savo turimų daiktų. Stenkitės per daug nekristi į akis su savo telefonais, piniginėmis, filmavimo ar fotografavimo aparatais, dažnai traukinėdami juos iš tos pačios vietos.

Ant savo bagažo turėkite prisegtą kortelę su savo vardu ir kontaktiniais duomenis. Tokiu atveju, jei jis pasimes nuo Jūsų padidės tikimybė jį atgauti.

Dokumentai ir pinigai

Brangiausi dalykai, ką vežatės į atostogų keliones turėtų būti tik pasas, kiti kelionės dokumentai ir Jūsų pinigai – grynieji ir banko kortelės.
Jei į kelionę vežatės daug grynųjų, kad apsisaugot, nelaikykite jų visų vienoje vietoje. Paskirstykite juos į kelias dalis, tik neužmirškite kur ir kiek esate įsidėjęs. Dalis pinigų gali būti laikoma piniginėje, kita tašėje, kuprinėje, ar netgi saugiai kur nors įsiūta (galbūt į jūsų rūbus), ar įdėta į slaptas kišenėles.

Jūsų dokumentai (pasas, asmens kortelė, vairavimo pažymėjimas ir t.t.) niekuomet negali būti duodami kam nors palaikyti, pasaugoti. Visuomet turėkite vieną ir tą pačią vietą, į kurią visų kelionių metų dedate šiuos dokumentus. Įsigykite tam skirtą aplanką ar laikykite dokumentų dėklą pasikabinę sau ant kaklo.

Į kėlionę visuomet galite vežtis savo dokumentų kopijas, ir laikyti jas toliau nuo originalo, kad net ir nelaimės atveju turėtumėte savo duomenis su savimi. Keliaudami kartu su kitais žmonėmis, visi pasidarykite tiek kopijų, kad kiekvienas turėtumėte visų kitų duomenis. Taip tikimybė likti be savo asmininų duomenų tikrai smarkiai sumažės.

Transportas

Būtina pasidomėti vietine taksi, net jei galvojate, kad Jums ja pasinaudoti nereikės – niekuomet negalite tiksliai to žinoti. Būkite tikri, kad sėdate į patikimą taksi, kad ji turi skiriamuosius ženklus, geriausia, jei taksi užsisakysite iš anksto. Oro uostuose ir stotyse nepasitikėkite taksi vairuotojais, kurie įkalbinėja Jus sėstis į jų transport priemonę.

Naudojantis viešuoju transportu geriausia būtu nelipti į jį, jei jis labai pilnas, kur Jums kiltų kėblumų sužiūrėti visus savo daiktus ir laikyti juos toliau nuo kitų žmonių.

Kiti patarimai

Prieš vykdami į svetimą kraštą, būtinai pasidomėkite apie saugumą jame, informacija apie jų policiją ir apie vietas, kuriose nerekomenduojama lankytis, ypatingai tamsos metu, ar vienam.

Visuomet prisiminkite kur kokį daiktą esate įsidėję, kur kokią pinigų sumą laikote ir periodiškai šias vietas pasitikrinkite.

Į kėlionę gali būti pravartu pasiimti žibintuvėlį, šis leis Jums pasijausti kiek saugiau tuo atveju, jei grįžinėti į nakvynės vietą teks tamsiu keliu.

Jei turite galimybę, Jums brangius dalykus, atvykę į viešbutį laikykite jo seife. Tačiau savo asmeninių dokumentų palikti viešbutyje nevertėtų, nebent jie yra prašomi kaip užstatas už kambarį.

Jei kelionės metu, skrisdami, būdami oro uoste, stotyje ar kitur nuspresite pamiegoti, būtinai svarbiausius daiktus sau laikykite taip, kad juos iš Jūsų būtu sunku paimti (pasikiškite po galvą, įsidėkite į miegmaišį, bagažo, kuriame jie yra, dirželį, laikykite gerai apvyniotą aplink savo ranką, ir patį bagažą tvirtai prispaustą prie savęs). Jei keliaujate vienas, geriau niekuomet nemiegokite viešose vietose, ypatingai ten, kur vagių konsentracija yra didžiausia. Keliaujant su kompanija miegoti galite, tačiau darykite tai pamainomis.

Atrodo, kad nuo tiek daug patarimų belieka tik dar labiau bijoti kelionė į svečias šalis, tačiau šios taisyklės lygiai taip pat gali būti pritaikytos ir esant savo krašte. Ilgapirščiu yra visur, ir saugoti save ir savo daiktus derėtų, kad ir kokiame Žemės lopinėlyje Jūs būtumėte. Stenkitės būti budrūs ir neišsiblaškęs kelionės metu ir beliks Jums palinkėti smagių atostogų.