Pagalba praradus dokumentus

Pamesti dokumentai 300x199 Pagalba praradus dokumentusKartais, net ir labai saugantis, kelionės metu gali įvykti nelaimė ir Jūs galite netekti įvairių savo dokumentų, Jums reikalingų kelionės metu. Jie gali būti apgadinti ir tapti netinkamais naudoti, galite netyčia juos pamesti, ir kas yra tikėtina lankantis svetimoje šalyje – juos iš Jūsų gali pavogti. Tokiu atveju nepulkite į paniką, visos problemos yra išsprendžiamos, tačiau jos iš Jūsų reikalaus blaivaus mąstymo ir žinojimo, į kokias vietas reikėtų kreiptis norint sulaukti pagalbos.

Asmens tapatybės dokumentų netekimas

Pirmieji veiksmai kokių tektų imtis praradus asmens tapatybės kortelę ar pasą, tai kreiptis į vietinę policiją. Užpildžius prarasto dokumento paraišką, vietinė policija Jums išduos pažymą, kuri patvirtins, kad Jūsų asmens dokumentas yra pamestas, prarastas, ar netinkamas naudoti.

Taip pat, Jums derėtų kreitpis į Jums artimiausią Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę, ar konsulinę įstaigą, kur, esant reikalui, Jums būtu išduotas asmens grįžimo pažymėjimas, kuris leistų Jums, neturint asmens tapatybės dokumentų, sugrįžti į gimtąją šalį.
Gavus šį pažymėją Jūs privalote grįžti į gimtąją šalį. Jis nėra išduodamas Jums tęsti kelionę, su juo negalima vykti į kitas užsienio šalis, ir jis neskirtas ilgam pakeisti jūsų tikrojo asmens dokumento.

Norint gauti grįžimo pažymėjimą, Jums reikės pateikti tam tikrus dokumentus:

  • Užpildytą prašymo formą, kurią gausite atvykę į LR diplomatinę atstovybę, ar konsulinę įstaigą, arba galite ją rasti ir atsispausdinti nuėję į LR diplomatinių atstovybių, ar konsulinių įstaigų puslapius;
  • Dvi savo nuotraukas skirtas dokumentams (35 x 45 mm), kurios atitiktų Jūsų dabartinį amžių, išvaizdą;
  • Kitus, jei turimus, asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus (vairavimo pažymėjimas ar kt).

Norint gauti asmens grįžimo pažymėjimą Jums reikės sumokėti konsulinį mokestį, kuris gali būti apytiksliai 5 eurai. Jei Jūsų asmens dokumentai iš Jūsų buvo pavogti, kartu su Jūsų pinigine, grynaisiais pinigais, ar dėl kitų priežasčių negalite susimokėti už grįžimo pažymėjimą ir gebate pateikti dokumentą, oficialiai patvirtinantį Jūsų negalią susimokėti už jį, šis yra Jums išduodamas nemokamai.

Asmens grįžimo pažymėjimas Jums turėtų būti išduotas ne vėliau, kaip per 3 paras, tačiau galiojantis ne ilgiau, kaip 15 parų. Tik esant svarioms priežastims, jis gali būti išrašomas ilgesniam periodui.

Jei savo dokumentų netekote šalyje, kurioje nėra LR diplomatinės atstovybės, ar konsulinės įstaigos, Jūs turite teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę, ar konsulinę įstaigą esančią toje šalyje, ir prašyti pagalbos.

Kitų dokumentų netekimas

vairuotojo pazymejimas Pagalba praradus dokumentusJei, kelionės metu, yra netenkama vairuotojo pažymėjimo, ar transporto priemonės registracijos liudijimo privalote iš kart kreiptis į artimiausią vietos policijos įstaigą ir pranešti apie praradimą. Ten galite prašyti, kad policija Jums išduotų pažymą apie Jūsų dokumento praradimą. Jei į užsienio šalį atvykote savo automobiliu ir netekote vairuotojo, ar transporto priemonės dokumento, Jums derėtų kreiptis į LR diplomatinę atstovybę, ar konsulinę įstaigą, kur Jums būtu išduota konsulinė pažyma, leidžianti pačiam, savo automobiliu, grįžti į šalį. Šios įstaigos nėra įgaliotos Jums išduoti naują, tikrą vairuotojo pažymėjimą, ar transporto priemonės registracijos liudijimą, todėl grįžus į šalį, Jums derėtų kreiptis į LR kompetetingas įstaigas. Šios pažymos Jums turėtų būti išduodamos ne vėliau kaip per 3 paras, tačiau ne ilgesniam, nei 30 dienų laikotarpiui.

Verta žinoti

Oro uostas 300x166 Pagalba praradus dokumentusViena dažniausių vietų, kur žmonės netenka svarbių dokumentų, yra oro uostas. Vieta, kur asmens dokumentas Jums yra dažnai reikalingas ir yra traukinėjamas iš piniginės, ar bagažo, ir kartais yra įmanoma užmiršti, į kurią kišenę dokumentas buvo įdėtas, jis gali būti užmirštas prie apsaugos patikros, ar panašiai. Būtinai turėkite svarbiems savo dokumentams paskyrę vieną ir tą pačią vietą visų kelionių metų. Apie bet kokio dokumento praradimą pranešus policijai, šis yra toliau laikomas nebegaliojančiu, tad, net jei ir netikėtai dokumentą vėl atrasite, juo naudotis nebegalėsite, kol nebus pakeistas jo galiojimo statusas. Norint išvengti didelių nepatogumų ir stresinių situacijų, prieš vykstant į kėlionę derėtų pasidaryti savo asmens dokumentų kopijas, tuo atveju Jums bus daug lengviau gauti pamaininį asmens dokumentą iki sugrįžtant į gimtąją šalį. Taip pat, gali būti paranku turėti, sau į elektroninį pasą nusiūstas dokumentų kopijas. Į kėlionę taipogi galėtų būti pravartu pasiimti du, Jūsų tapatybę liudijančius dokumentus, bet laikyti juos skirtingose vietose.