Vertingi patarimai kaip keliauti saugiai

Planuojant kelionę svarbu įsigyti ne tik pigius skrydžius, išsinuomoti pigų viešbutį bet ir pasirūpinti savo saugumu kelionės metu. Keliauti ir atostogauti visuomet smagu, tačiau svarbu neprarasti budrumo. Dalinamės keliais svarbiais patarimais kurie pravers kelionėje ir leis maloniai dalintis kelionės įspūdžiais ir grįžus namo.

traveling girl 1024x1024 Vertingi patarimai kaip keliauti saugiai

1. Keliaudami turėkite įprotį nuolat pasitikrinti, o kas gi vyksta jums už nugaros. Ši taisyklė galioja itin tada, kai  daiktus nešate kuprinėje.  Karts nuo karto žvilgterėkit, ar nėra įtartinų asmenų, ketinančių pasisavinti jūsų daiktus.

2. Atskirkite pinigų šaltinius: grynuosius laikykite atskirai nuo banko kortelių. Jei iš jūsų pavogs korteles, liks bent grynieji ar atvirksčiai.

3. Nelaikykite piniginės užpakalinėje kelnių kišenėje. Ši taisyklė tinka ypač vyrams, kurie įprastomis aplinkybėmis yra pratę piniginę laikyti būtent ten. Kelionės metu pinigus patartina laikyti arčiau kūno – tam skirti pinigų diržai/kišenėlės.

4.  Nusiskanuokite pagrindinius dokumentus – pasą, ID kortelę ir kt. svarbius kelionei dokumentus. Juos atsisiųskite sau el. paštu, kad bet kurioje vietoje netekus originalų galėtumėte juos rasti savo el. pašte. Nuskanuotos kopijos gali pagelbėti naujo dokumento gamybai.

5. Prieš vykstant į kelionę – apsidrauskite. Nelaimės atveju tikrai sutaupysite milžiniškus pinigus. Draudimas nekainuoja taip brangiai.

6. Nerizikuokite savo sveikata – jei vykstate į šalis, kuriose būtinos tam tikros skiepų injekcijos – pasiskiepykite. Liga kelionės metu gali smarkiai apkartinti atostogas.

7. Nedemonstruokite prabangių daiktų viešumoje. Fotoaparatai, žiedai ir kitos brangenybės yra pirmas vagių taikinys, taigi stenkites neatkreipti į save dėmesio būtent šiomis priemonėmis.

8. Nepradėkite mokytis naujų dalykų užsienyje. Mokytis kaituoti, važiuoti motoroleriu pirmą sykį ir kitus ekstremalesnius dalykus reikia bandyti namuose, arba ten kur jaučiates saugiai, mokate kalbą ir žinote kur ir kaip sulaukti pagalbos nelaimės atveju.

9. Jei mėgstate ekstremalią veiklą, pasidomėkite instruktorių sertifikatais. Šuolio su guma, parašiutu ar  nardymo atveju svarbu, kad jumis rūpintųsi aukščiausio lygio profesionalai pradirbę instruktoriais nemažą kiekį valandų. Nepatikėkite savo gyvybės naujokams.

10. Nepalikite daiktų be priežiūros viešose vietose. Vagys veikia žaibiškai, tad likite budrūs visos kelionės metu.

11. Jei jus užpuolė, atiduokite  visus reikalaujamus daiktus – nerizikuokite savo sveikata. Daiktams galite uždirbti, jų praradimą gali dengti draudimas. Sveikata-brangiausias turtas, tad geriau nesipriešinti užpuolikams.

12. Nedalinkite išmaldos. Pinigais galima paremti vienuolius, tačiau sušelpti gatvėje žmones yra pavojinga. Tuoj pat gali prisistatyti  būrys kitų kaulytojų ir taip negalėsite išvengti nuolatinės palydos.

13. Būkite budrūs naudodamiesi vietinės interneto kavinės teikiamomis paslaugomis. Nepalikite kortelių  duomenų ar savo el. pašto prisijungimo kompiuteryje. Stenkitės internetu naudotis “incognito” modulyje. Taip nenutekės jums svarbi informacija.

14. Neglostykite laukinių gyvūnų. Laukinės katės, bezdžionės ir kiti gyvūnai gali pernešti įvairias ligas. Saugokite nuo to savo vaikus.

15. Tinkamai pasirinkite kelionės kompanijoną. Neleiskite, jog dėl nuomonių skirtumų jums kiltų grėsmė dėl neapdairaus kolegos elgesio.

Linkime keliauti saugiai. Juk kelionės organizavimas tai ne tik pigių skrydžių ir pigių viešbučių
įsigyjimas, pagalvokite apie draudimus, skiepus ir kitus sveikatai svarbius dalykus. Likite budrūs ir gudrūs – tuomet kelionė bus maloni. Sėkmės ruošiantis kelionei!