Kelionės planavimas. Nuo ko pradėti?

Keliones biudžetas 300x198 Kelionės planavimas. Nuo ko pradėti?Išsvajotos ir mintyse idealizuojamos atostogos kartais gali pavirsti tikru košmaru. Tai priklauso nuo to, kiek pastangų buvo įdėta planuojant kelionę. Žinoma, nebūtina visko suplanuoti minučių tikslumu, nes spontaniškumas suteikia žavesio, o netikėti nuotykiai į atmintį įsirėžia visam gyvenimui. Planuoti derėtų pradėti gerokai iš anksto, kadangi neretai tai padeda šiek tiek sutaupyti. Aptarsime svarbiausius dalykus, apie kuriuos reikėtų pagalvoti prieš išsiruošiant į kelionę.

Biudžetas


Visų pirma derėtų nuspręsti kokią sumą norite skirti savo atostogoms. Nuo to priklausys tiek skrydžio kryptis, tiek kelionės pobūdis, trukmė ir panašūs dalykai. Kad ir kaip norėtumėte pamatyti Maču Pikču ar Himedži pilį, to negalėsite padaryti, jei neturėsite reikiamo biudžeto. Svarbu, kad suma būtų pakankama ne tik skrydžio bilietams ar viešbučio rezervacijai, bet ir ekskursijoms ar kitai jūsų mėgstamai veiklai.

Kelionės tikslas

Kelionės tikslas 300x225 Kelionės planavimas. Nuo ko pradėti?Nutarus kiek pinigų galite išleisti, metas pradėti galvoti apie skrydžio kryptį. Yra neaprėpiamai daug informacijos apie įvairias poilsiui tinkamas vietas, atitinkančias įvairiausius poreikius. Pasiklausinėkite draugų, kokios atostogos jiems paliko maloniausius prisiminimus, panaršykite internete, pasikonsultuokite su kelionių agentūromis – susirinkę pakankamai informacijos galėsite sąrašą susiaurinti atsižvelgdami į savo pageidavimus. Atmetus netinkamus variantus taps žymiai lengviau apsispręsti ir išsirinkti vietą, kur norėtumėte pailsėti.

Pigių skrydžių bilietai

Jei nesižavite paskutinės minutės kelionių pasiūlymais ir nenorite savo poilsiu leisti pasirūpinti kelionių agentūroms, tuomet, išsirinkus norimą aplankyti pasaulio kraštą, derėtų leistis į pigių skrydžių bilietų medžioklę. Kartais visai netikėtai galima rasti puikių akcijų skrydžių bilietams, tačiau tai pavyksta ne visuomet. Todėl svarbu tam skirti laiko, ir patartina pradėti paieškas kuo anksčiau, nes dažniausiai patys pigiausi skrydžių bilietai siūlomi kelionėms už kelių mėnesių ar net pusės metų. Verta pasidomėti tokių kompanijų kaip Ryanair, Airbaltic, Wizzair teikiamais pasiūlymais. Aviakompanija Ryanair retkarčiais vykdo bilietų išpardavimus nakties metu, todėl jeigu nesimiega – tai puikus būdas išnaudoti laiką.

Viešbutis

Viešbutis 300x203 Kelionės planavimas. Nuo ko pradėti?Rankose jau laikant skrydžio bilietą, metas pagalvoti apie apgyvendinimą. Jei įmanoma – visuomet apsistokite pas draugus ar giminaičius. Tačiau jei tokios galimybės nėra – teks išsirinkti viešbutį. Pasinaudokite draugų, kolegų ir artimųjų patarimais, galbūt jiems teko gyventi tikrai puikiuose viešbučiuose. Galite pasinaudoti rezervavimo sistemomis, tokiomis kaip www.booking.com ar kt. Jos jums leis rasti viešbutį pagal norimus kriterijus. Atkreipkite dėmesį į siūlomus patogumus bei maitinimą.

Bagažas

Pasirūpinus skrydžio bilietu ir stogu virš galvos, metas pasvarstyti apie reikalingus daiktus. Patartina susirašyti sąrašą, kad nepaliktumėte nieko, kas svarbiausia. Taip pat viską apgalvoti iš anksto svarbu dar ir dėl to, kad liktų laiko apsipirkimui. Apmąstykite kokia apranga bus reikalinga, kokia avalynė tinkamiausia, kokius daiktus norėtumėte turėti su savimi. Kiekviena aviakompanija teikia informaciją apie leistiną bagažo svorį, tuo būtina pasidomėti jei nenorite turėti nemalonumų oro uoste. Taip pat apsirūpinkite įvairiausiais vaistais, nes niekada negali nuspėti kokios ligos užklups svetimame krašte. Jei skrendate į egzotiškus kraštus – pasitarkite su savo šeimos gydytoju dėl siūlomų skiepų. Pasirūpinkite visais reikalingais dokumentais, kurių gali prireikti kelionės metu.

Namai

Namai 300x215 Kelionės planavimas. Nuo ko pradėti?Net jeigu mintyse jau braidote po Viduržemio jūrą arba slidėmis leidžiatės nuo snieguotų kalnų, nepamirškite pasirūpinti savo namų saugumi, kad jūsų turtas netaptų lengvu vagių grobiu. Taip pat susitarkite kas užsuks palaistyti gėlių ar pasirūpins jūsų mylimu naminiu gyvūnu, jei negalėsite pasiimti jo kartu su savimi. O kai viskas jau suplanuota, belieka ištarti bon voyage!