Kaip pigiai rezervuoti viešbutį?

Nuo ko pradėti?

Nesiimkite viešbučio rezervavimo darbų, dar neturėdami skrydžio bilietų į išsirinktą kraštą. Susidurti su išpirktais aviabilietais Jūsų norimu laiku į Jūsų norimą vietovę yra daug didesnė tikimybė, nei neberasti nei vieno laisvo kambario visame mieste.

Žinodami, kad atostogoms turite ribotą biudžetą, iš kart atskaičiuokite kokią jo dalį galite skirti viešbučiui. Žinojimas į kokio lygio ir kokios kainos viešbučius galite pretenduoti, iš kart palengvins Jūsų paieškas.

Rezervacija internetu

Pirmiausiai, kas ateis Jums į pagalbą ieškantis finansiškai įkandamų viešbučio kambarių, tai yra internetas. Su interneto pagalba Jūs laisvai galite gauti didelę laisvų viešbučių pasiūlą vienoje vietoje. Tokie internetiniai puslapiai, kaip easytobook.com, booking.com, ar priceline.com, Jums suvedus savo atostogų datą ir pasirinktą kraštą, atverčia sąrašą viešbučių, siūlydami Jums tiek ir brangiausius ir prabangiausius viešbučius, tiek ir pigesnius ir kuklesnius. Rezervuodami per priceline.com galite iš kart įvesti sumą, kurią Jūs galite paskirti viešbučiui ir jis išmes Jums variantus pasiekiamus už nurodytą kainą. Šiose sistemose taip pat patys galite pasirinkti, kokia tvarka norite matyti viešbučių sąrašą: pagal buvusių svečių rekomandacijų gerumą, viešbučio turimas žvaigždutes, kainą, vietovę ir t.t.

Išsirinkę norimą viešbutį, nepulkit mokėti už jį pinigų per paieškos sistemą. Nors ji ir palengvina viešbučio paieškos darbus, gali Jums nurodyti kiek aukštesnę kambario kainą, nei ji iš ties yra. Norėdami būti tikri, kad nepermokate už kambarį, nueikite į viešbučio tiklalapį ir ten patikrinkite kokias savo kambarių kainas yra nurodę jie patys. Situacija visuomet gali skirtis, kartais aukštesnė kaina būna nurodo pačio viešbučio tinklalapyje, o kitu atveju gali būti priešingai, arba nurodytos kainos tiek ten, tiek ten, bus vienodos.

Atostogų tipas

Norint išsirinkti tinkamą viešbutį, labai svarbu yra Jūsų išvykos tikslas. Tikėtina, kad tai, kaip Jūs įsivaizduojate savo idealų viešbutį, smarkiai priklauso nuo to, ar į kėlionę vysktate kartu su šeima, kurioje yra mažų vaikų, ar vyresnio amžiaus žmonių, su draugų kompanija, ar patys vieni. Ieškotis viešbučio bus daug lengviau, kai žinosite, ar atostogų metu norėsite leisti daug laiko prie viešbučio baseino, dalyvauti įvairiose, viešbučio organizuojamose užimtumo programose, ar grįžinėsite į kambarį tik pernakvojimui.

Atsiliepimai

Susidaryti realybę atitinkantį vaizdą orientuojantis tik į tai, ką apie viešbutį rašo paieškų sistemos, ar viešbučio tinklalapis, yra tikrai sudėtinga. Norėdami šiek tiek daugiau pagalbos renkantis apsistojimo vietą, nepatingėkite peržiūrėti atsiliepimų iš prieš tai viešbučiuose viešėjusių žmonių. Komentuodami žmonės nesistengia reklamuoti apgyvendinimo įstaigos, todėl tikėtina, kad jų pateikta informacija bus negražinanti tikrojo vaizdo. Astiliepimų peržiūrėjimas gali Jums padėti išvengti nusivylimo, ar iš kart atmesti tuos variantus, prie kurių neigiamų atsiliepimų skaičius gerokai viršyja teigiamų.

Jei žinote, kad kas nors iš Jūsų pažystamų, draugų ar giminių Jau vyko į Jūsų išsirinktą kraštą, pasklausinėkite jų, kur apsistoje buvo jie, galbūt jie suteiks Jums naudingų patarimų, ir atsilipimų iš pirmų lūpų.

Kodėl skiriasi kainos?

Priedai

Svarbiausia, naudodamiesi šiomis viešbučių paieškos sistemomis, neapsigaukite ant skirtingų vienodo lygio viešbučių kainų. Vieni viešbučiai pateikia kainą į kurią jau yra įtrauktos įvairios paslaugos, kaip kad pusryčiai, mašinos parkavimas, baseinas, atskiras vonios kambarys ir t.t., kai tuo tarpu kituose, nurodyta kaina yra tik už kambarį su lova, o už kitus trokštamus privalumus gali tekti primokėti.

Jei žinote, kad viešbutyje norėsite, ar turėsite praleisti daug laiko, papildomos paslaugos tikėtina, kad bus Jums labai svarbios. Jei Jums yra aktualu tai, ar viešbutis turi baseiną, sporto salę, pirtį, ar kitus panašius privalumus, pasidomėkite ar šie Jums nekainuos atskirai.

Būtinai atkreipkite dėmesį ir į tai, ar kartu su kambariu yra nuosavas vonios kambarys, ar juo reikės dalintis su kitais svečiais. Tai irgi gali jus paklaidinti ant pigesnio kambario. Žinoma, galbūt Jums, rytinis dušas nėra gyvybiškai svarbus, ir pastovėjimas eilutėje nesukelia didelių nepatogumų, tačiau geriau iš anksto išsiaiškinkite kokie patogumai įeina į kambario kainą. Taip pat kainų skirtumas gali būti ir todėl, kad vienuose vonios kambariuose yra tik dušai, o kituose įeina ir vonia.

Jei Jums svarbu maitinimas, pateikiamas viešbutyje, ir norite gauti pusryčius, kartu su kambariu, pasidomėkite kokie būtent pusryčiai yra patiekiami, ar tai bus švediškas stalas, kur Jums yra pateikiama pusrytinio maisto įvairovė, iš kurios Jūs galite rinktis ką norite ir kiek norite, ar tai bus normuoti pusryčiai.

Vieta

Kainų skirtumus taip pat įtakoja ir viešbučio vietovė. Kuo viešbutis arčiau miesto centro, svarbių, lankytinų objektų, tuo kambarys nakčiai jame yra brangesnė. Tokiu atveju, jei kelionės metu planuojate daug kur lankytis, norite pažinti miestą, Jums gali būti naudinga pasidomėti vietinio viešojo transporto kainomis. Galbūt važinėjimas juo jums kainuos brangiau, ar tiek pat, nei viešbutis šalia Jūsų trokštamų aplankyti vietų.

Keliaujant su mašina, ar nuomojantis mašiną atvykus į šalį, viešbučio vietovė taip pat gali būti labai svarbi, ypatingai jei į jo suteikiamas paslaugas neįeina nemokamas parkavimas. Tokiu atveju, jei viešbutis yra arčiau miesto centro, tikėtina, kad už jo parkavimą gatvėje gali tekti nemažai sumokėti.

Kambario lokacija

Nepasigaukite radę pigesnį kambarį viešbutyje pačiame miesto centre, su visais siūlomais patogumais ir privalumais. Toks viešbutis gali būti greta naktinio klubo, ar kitokių triukšmingų vietų, o pigaus kambario langai tiesiai į triukšmo šaltinį, tad jei žmonių klegesys, ar visą naktį skambanti tranki muzika Jums nėra prie širdies, geriau nepasigaukite ant mažesnio skaičiaus.

Norint gauti kambarį su langais į vaizdingesnę pusę (jūrą, vandenyną, parką, centrines miesto gatves ir t.t.), dažniausiai Jums gali kainuoti brangiau, ir to reikėtų prašyti iš anksto, rezervuojant viešbutį.

Atsargos rezervavimas

Siekiant pigiai rezervuoti gerą viešbutį, kuriame būtu patogu apsistoti, ir kuris leistų Jums semtis tik gerų prisiminimų, nėra taip lengva. Apsiėmę viešbučių paiešką, aptikę pirmąjį Jums bent iš dalies priimtiną pasiūlymą, kad neliktumėte ant ledo iš kart jį rezervuokite. Tai gali būti itin aktualų keliaujant piko metu, kada rasti laisvą kambarį net ir praščiausiame viešbutyje gali būti sudėtinga. Tačiau ir toliau laisvai galite tęsti paieškas, tikėdamiesi surasti geresnį, patogesnį, pigesnį, ar dėl kitokių priežasčių Jums labiau patrauklų viešbutį. Tik neužmirškite, kada baigiasi Jūsų rezervacijų laikai ir iki kokio meto turite galutinai apssispręsti, ar rezervuoti viešbučiai Jums tinka, ar visgi radote kitą.
Prieš imantis rezervacijos, būtinai pasidomėkite tuom, ar ją atšaukti Jums bus leista nemokamai.

Verta žinoti

Apmokėti už viešbutį Jūs neprivalote iš anksto, tą galite padaryti ir atvykę į viešbutį, ar jau išsiregistruodami iš jo.
Net ir mokant vietoje, dažnai Jūsų gali paprašyti mokėti kortele.

Užsirezervavę viešbučio kambarį, būtinai atsispausdinkite rezervaciją patvirtinantį dokumentą – turėsite jį pateikti viešbučio registratūroje.

Užsakinėjant viešbutį patiems, o ne per kelionių agentūras, Jums tai atsieis pigiau.

Užsakinėjant viešbutį internetu, ir pateikinėjant savo asmens ir kortelės duomenis, būkite įsitikine, kad užsakinėjate per saugų tinklalapį (naudokitės mūsų pateiktomis nuorodomis).

Jei žinote, kad į užsakytą viešbutį atvyksite po įsiregistravimo valandų, būtinai praneškite apie tai, kad viešbutis neatšauktu Jūsų rezervacijos Jums nepasirodžius Jų prašomu laiku.

Jei viešbutis Jums atrodo per brangus malonumas, ar keliaujate su didele grupe, visuomet galite apsistoti hostelyje – jaunimo nakvynės namuose, kuriuose Jūs galite visi bendrai apsistoti kambaryje po 6 ar 20 žmonių (jei Jūsų kompanija vieno kambario neužpildys, tikėtina, kad su Jumis gali apgyvendinti kitus žmones). Tiesa, dažnas hostelis prašo iš anksto sumokėti visą sumą už nakvynę, ar bent jau užstato mokestį, kuris gali siekti 20 procentų nakvynės kainos.

Turint itin ribotą biudžetą atostogoms, nėra patartina stengtis sutaupyti ant apgyvendinimo įstaigos. Įsidemėkite, kad dažniausiai kaina atitinka kokybę, tad, kiek sumokėsite už viešbutį, tiek ir gausite. Norėdami apturėti patogias atostogas, pataupykite kitose vietose ir geriau išsirinkite geresnio lygio viešbutį, kuris net jei ir kainuos Jums daugiau, leis maloniau praleisti laiką kelionės metu.