Kaip pigiai rezervuoti aviabilietus?

Apie atostogas, ar kitokio pobūdžio išvykas, kiekvienas pamastome dažnai, kaip ir apie tai, kaip susiorganizuoti kelionę turint ribotą biudžetą. Aviabilietus galima rasti ir už Jums prieinamą kainą. Kad nereikėtų kelis metus taupyti, skolintis, ar imtis paskolos norint vykti į kėlionę lėktuvu, žemiau Jums pateikiame patarimus, kaip pigiai rezervuotis aviabilietus.

Aviabilietų kainos priklauso nuo daugelio skirtingų aspektų. Į kokią šalį yra skrendama, kokiu dienos metu, ar savaitės dieną vyksta skrydis, kokios oro linijos siūlo norimą kryptį, tokie ir kiti aspektai nulemia aviabilieto kainą. Perprasti skrydžio bilietų kainos struktūra nėra taip paprasta. Dažnai skrydžius į tas pačias kryptis, tuo pačių dienos, savaitės ir metų laiku, skirtingos skrydžių įmonės, ar skirtingos oro linijos pasiūlo už skirtingo dydžio kainas.

Aviabilietų kainos

Tokios skirtingos aviabilietų kainos gali būti paaiškintos tuom, kad į kiekvieno aviabilieto kainą įeina tarifai, kuriuos kiekvienos oro linijos nusistačio pačios. Taip pat, į bilieto kainą įeina ir įvairūs mokesčiai. Mokesčiai už bagažą, kurą, oro uosto mokesčiai ir t.t. Siekiant įsigyti kuo pigesnius aviabilietus, svarbu žinoti, kad kuo arčiau miesto centro yra oro uostas į kurį yra skrendama, tuo didesni bus mokesčiai.

Norint sutaupyti vykstant į kėlionę lėktuvu, derėtų apsvarstyti tokius dalykus, kaip kad bagažas, ar sedėjimo vieta. Kai kurios oro linijos, tarip jų ir vienos pigiausiųjų Ryanair ir Wizzair, leidžia Jums sutaupyti ant lėktuvo bilieto, jei skrisite tik su rankiniu bagažu, ar pirksite bilietą be konkrečios sedėjimo vietos.

Šnekant apie aviabilietų kainas, žinoma, svarbu yra ir bilietų klasės. Dažniausiai pasitaikančios klasės yra verslo ir ekonominė. Pastaroji, yra pigesnė, tačiau, priešingai nei ekonominė, siūlo mažiau erdvės turinčias sedėjimo vietas, mokamus gėrimus, ne visuomet siūlo nemokamą maitinimą, ir dažniausiai nesuteikia galimybės keisti arba gražinti bilietų. Todėl, prieš perkant ekonominės klasės bilietus, derėtų būti pilnai įsitikinus, kad pasirinktą dieną galėsite vykti į kėlionę.

Jei tiksliai žinote, tiek išvykimo, tiek ir grįžimo tikslų laiką, parankiausia būtu pirkti abu bilietus iš karto, nei atskirai.

Kada ir kokio meto skrydžių bilietus įsigyti

Dėl bilietų pasiūlos įvairovės, kėlionę būtu patartina pradėti planuoti iš ankso.
Bilietai, iki planuojamos išvykimo dienos likus vis mažiau laiko brangsta. Skrydžių kompanijos pirmiau išparduoda pigesnius bilietus. Taip pat, išankstinis išvykos planavimas gali suteikti Jums galimybę laiku pastebėti skrydžio bilietų akcijas. Tiesa, egzistoja taip vadinamos paskutinės minutės akcijos, kada galite rasti greitu metu įvyksiančių skrydžių už pigią kainą, tačiau numatyti galimybę tokius gauti yra sunku.

Jei keliaujate ne vienas, Jums parankiausia būtu bilietų ieškotis vos tik suplanuojante, ar sužinote apie kelionę. Akivaizdu, kad artėjant norimam skrydžio laikui, laisvų vietų lėktuve vis mažėja.

Norint sutaupyti, derėtų žinoti, kad skrydžiai darbo dienomis ir dienos metu, dažniausiai yra kur kas pigesni, nei savaitgalio skrydžiai, ar tolimi naktiniai skrydžiai.

Rezervavimas/Pirkimas internetu

Aviabilietų pirkimas, iš daugelio avialinijų, šiais laikais yra laisvai vykdomas internetu. Perkant protingai vykti į oro linijų biurus, ar stovėti eilėse nereikia. Galimybė įsigyti aviabilietus Jums tampa prieinama visą parą. Taip pat, pirkdami internetu sutaupote, kadangi Jums nebereikia mokėti už Jūsų aptarnavimą.

Patartiniausia būtu nepirkti aviabilieto pirmame pasitaikiusiame tinklalapyje. Kiekvienam yra prieinami tiklalapiai, kurie pateikia Jums pigiausias galimybes skristi, skirtingų oro linijų pasiūlas, esančias, ar artėjančias skrydžių akcijas. Viena puslapyje galite matyti skirtingus, skirtingų oro linijų pasiūlymus į Jūsų norimas kryptis ir taip protinga išsirinkti Jums parankiausią pasiūlymą.

Įėjus į internetinę aviabilietų rezervavimo sistemą, pirmiau Jums tereikia įvesti norimą kryptį ir išvyko ir, pasirinktinai, grįžimo datą. Sistema Jums išmes visus įmanomus, laisvus pasiūlymus, nuo pigiausio, iki brangiausio. Pasirinkus Jums priimtiną pasiūlymą, Jums reikės užpildyti laukelius su Jūsų asmeniniais duomenimis, ir pažymėti, kartu su bilietu norimus įsigyti patogumus (maitinimą, bagažą, sedėjimo vietą ir kt.).

Internetinė aviabilietų paieškos sistema Jums tikrai palengvins bilietų įsigyjimo procesą. Užsisakę bilietą, ir už jį sumokėję internetu (banko pavedimu, debetine ar kreditine kortele), galėsite jį patys atsispausdinti, ir būti užtikrinti, kad atvykus į oro uosta, Jums nebereikės mokėti už jokias papildomas paslaugas. Prie bilieto kainos, matysite kiek mokate už visas papildomai užsakytas paslaugas, ir įvairius mokesčius.

Bilietą rezervuojant, dažniausiai Jums suteikiama galimybė jį atšaukti per ateinančias 24 valandas.

Pradėdami planuoti kėlionę lėktuvu iš anskto ir atidžiai rinkdamiesi galimus skrydžių pasirinkimus, tikėtina, kad rasite aviabilietus tinkančius jūsų turimam biudžetui.
Saugios ir smagios Jums kelionės.