Ką verta žinoti nuomojantis automobilį?

Ką reikia apsvarstyti prieš nuomojantis automobilį svetimoje šalyje? Ir kaip pasiruošti, kad su nuomotu automobiliu saugiau jautumeisi svetimuose keliuose. Visus atsakymus rasite šiame straipsnyje.

 Ką verta žinoti nuomojantis automobilį?Išvykstate į tolimą kraštą ir norite savo atostogų, ar kelionės metu būti nepriklausomi? Automobilio nuoma tokiu atveju, yra puiki išeitis. Dažnas keliautojas, norėdamas apkeliauti ir pamatyti daugiau, ar siekdamas lengviau, nepriklausomai nuo painaus svetimos šalies viešojo transporto, pasiekti norimus taškus, nuvykęs į kitą šalį nuomojasi automobilį. Jei ir jūs susimastėtė išsinuomoti automobilį, yra aspektų, kuriuos reikia gerai apgalvoti. Žemiau yra pateikti patarimai kaip ir kada yra geriausia nuomotis automobilį, ką reikia žinoti prieš nuomojantis, ir kaip pasiruošti vairavimui neįprastuose keliuose su nuomota mašina.

Kaip protingai sutaupyti? Norint sutaupyti ant automobilio nuomos reikėtų atidžiai apgalvoti visas galimybes. Žemiau pateikiami keli punktai, į ką reikėtų atsižvelgti, norint sutaupyti nuomojantis automobilį:

 • Specialūs pasiūlymai/nuolaidos. Žinodami, kad artimiausiu metu norėsite išsinuomoti automobilį, sekite specialius automobilių nuomos agentūrų pasiūlymus. Teiraukites automobilių nuomos agentų apie galimas nuolaidas (sinjorams, dažnų skraidytojų programų nariams ir t.t.). Užsirašykite specialius kodus, kuriuos pacitavus galite sulaukti nuolaidos.
 • Paėmimas ir grąžinimas. Apsvarstykite ar automobilį galėsite gražinsite į tą pačią vietą, iš kurios jį paimsite. Automobilio gražinimas kitoje vietoje, ar prašymas nuomotą automobilį pristatyti į sutartą vietą jums kainuos brangiau.
 • Nuoma internetu. Kuo ankščiau susigriebsite, ir nepaliksite nuomos reikalų paskutiniam vakarui prieš kelionę, taip pat sutaupysite. Išankstinė nuoma internetu daugelyje nuomos agentūrų yra pigesnė.
 • Keli vairuotojai. Kai keliaujate ne vienas/a, apsvarstykite, ar norėsite keistis ir vairuoti pamainomis. Vairuotojų skaičių reikia nurodyti iš anskto ir tuo atveju, jei vairuos daugiau, nei vienas vairuotojas, nuoma jums kainuos brangiau.
 • Atstumas. Pasistenkite apskaičiuoti kokius atstumus nuvažiuosite su nuomota mašina. Dideli atstumai gali taip pat kelti nuomos kainą, kaip ir įvažiavimas su nuomota mašina į kitas šalis.

Prieš kelionę turint užtektinai laiko patartina peržiūrėti keletą skirtingų automobilių nuomos agentūrų. Kiekvienoje jų kainos gali būti skirtingos.

 Ką verta žinoti nuomojantis automobilį?Būkite atidūs – pasidomėkite kokios paslaugos įeina į nuomos kainą. Itin pigi nuomos kaina parai gali reikšti apribotas paslaugas, minimalius draudimus ir/ar automobilius, kuriuose yra minimalūs privalumai, ir keliuose jie gali būti nesaugūs, ypatingai vairuojant nepažystamuose keliuose.

Kas būtina žinoti, prieš nuomojantis automobilį

 • Pavarų dežė. Nepadarykite neapdairios klaidos išsinuomavę mašiną su bloga pavarų dėže. Jei turite teises vairuoti mašina mechanine pavarų dėže, žinoma, jums nekils jokių problemų, jei netikėtai jums bus duotas automobilis su automatine pavarų dėže. Tačiau, atvirkštiniu variantu, jei turite teisę vairuoti tik automatine pavarų dėže, jums derėtų būti tikriems, kad jūsų išsirinkta automobilių nuomos agentūra, tikrai gali jums suteikti reikiamą automobilį. Automobiliai su automatine pavarų dėže nėra taip lengvai pasiekiami, ir kainuoja brangiau.
 • Patirtis ir amžius. Skirtingose šalyse ir skirtingose automobilių nuomos agentūrose yra skirtingi reikalavimai kelių metų patirtį reikia turėti norint išsinuomoti automobilį. Būkite įsitikine, kad jums jūsų patirties užteks. Daugelyje nuomos agentūrų automobiliai nuomojami ne jaunesniems nei 21 metų asmenims. Tačiaus amžiaus riba gali priklausyti ir nuo jūsų norimos automobilio markės.
 • Eismas. Prisiminkite, kad eismas kairiąją kelio puse yra ne tik Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje. “Kita” kelio puse yra taip pat važinėjama ir Maltoje, Kipre, Honkonge, Singapūre, Indijoje ir kitose. Važiuodami į šias šalis, būkite pilnai įsitikite, kad jūsų vairavimo įgūdžių užteks, kad tvirtai ir saugiai jaustumėtės vairuodami priešinga, nei jums įprasta, kelio puse. Paskirkite laiko susipažinimui su šalies, į kurią vysktate, kelių eismo taisyklėmis – jos gali skirtis nuo tų, kurios yra jūsų šalyje.

Būkite įsitikine, kad jūsų turimo biudžeto užteks ir degalams, kurių kainos kiekvienoje šalyje gali skirtis.

Pirmieji žingsniai išsinuomavus automobilį

 • Nuomos sutartis. Gavę nuomos sutartį būtinai ją perskaitykite, kad įsitikintumėte, kas yra ir kas nėra į ją įtraukta. Nesigėdinkite klausti jei sutartyje kažko nesuprantate.
 • Automobilio patikra. Būtinai apeikite visą automobilį ir patikrinkite ar ant jo nėra jokių įbrėžimų, apie kuriuos jums nėra prenešusi nuomos agentūra. Jūs nenorėtumėte vėliau tapti atsakingi už automobilio apgadinimą, kurio nepadarėte. Įsitikinkite, kad automobilyje yra sveika atsarginė padanga. Patikrinkite ar viskas gerai veikia ir ar degalų bakas yra pilnas.
 • Pažintis su transporto priemone. Paskirkite laiko susipažinti su transporto priemone. Įsėdę į automobilį, aikštelės ribose pasimėginkite važiuoti. Įsidėmėkite, kokio tipo degalus į ją riekia pilti.

Automobilio grąžinimas

 • Bakas. Automobilį privalote grąžinti pilnu baku, todėl pasilikite laiko prieš grąžindami transporto priemonę sutartu laiku, pripilti į ją degalų.
 • Automobilio patikra. Prieš grąžindami automobilį gerai jį apžiūrėkite, ar nepadarėte jam jokios žalos. Jei pastebėjote naujus įbrėžimus, geriau iš kart apie juos savavališkai praneškite nuomos agentūrai, kad vėliau netektu turėti bėdų.

Štai dar keli eksperto patarimai, padėsiantys pigiau ir gudriau išsinuomoti  automobilį.

Atsakingai imkites automobilio nuomos reikalų. Atsakingai elkitės keliuose. Malonios ir saugios jums kelionės!